Markus Vikingstad in soigralci bodo tudi prihodnje leto igrali v elitni diviziji. Foto: EPA

V O2 Areni so bile odločilne že uvodne minute, ko so Norvežani pritisnili. Napadalec Bremerhavna Markus Vikingstad je v 5. minuti spretno podstavil palico pred vrati. Patrick Thoresen je v 7. minuti povišal na 2:0, nato pa je še Eskild Bakke Olsen v 13. minuti odbit plošček pred vrati pospravil v mrežo.

Na začetku druge četrtine je Michael Brandsegg-Nygard ob prednosti igralca več dosegel še četrti zadetek za Norveško. Napadalec Cardoffa Brett Perlini je znižal ob "power playu" v 25. minuti. Britanci so si v nadaljevanju privoščili preveč kazni, imeli so tudi šest igralcev na ledu in vrnitev jim ni uspela.

V zadnji tretjini je Bakke Olsen v 45. minuti potrdil gladko zmago Norveške. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 42:25.

Poljaki povedli, nato pa popustili
Kazahstan si je v Ostravi zagotovil obstanek med elito, čeprav se je hitro znašel v zaostanku. Kamil Walega je v 10. minuti popeljal Poljsko v vodstvo ob prednosti igralca več. Poljska je nujno potrebovala zmago po rednem delu, a je Nikita Mihajlis že v 13. minuti izenačil.

V drugi tretjini sta mreži mirovali. Kazahstan je v zadnji tretjini z dvema zadetkoma odločil srečanje. V 51. minuti je bil natančen Valerij Orehov, štiri minute zatem pa še Roman Starčenko.

Hannes Bjorninen je načel mrežo Danske v 44. minuti. Foto: EPA

Finci v zadnji tretjini strli Dance
Velik korak proti četrtfinalu je naredila Finska z zmago s 3:1 nad Dansko. Finci so tokrat proti Dancem iskali nujno zmago in jo dočakali, potem ko sta Hannes Bjorninen in Rasmus Rissanen zadela v uvodu zadnje tretjine, Alexander True pa je v 59. minuti znižal. Pekka Jormakka je v 60. minuti postavil končni izid s strelom v prazno mrežo.

Švedska še ni oddala točke
Švedi so na svoji šesti tekmi še šestič zmagali, Francijo so ugnali s 3:1. Po izenačenih dveh tretjinah sta v zadnji Švedom nove tri točke prinesla Erik Karlsson in Andre Burakovsky.